تبلیغات
****موشک شهاب-3**** - انگشت موشكی ایران روی هزاران ماشه قرار دارد...

****موشک شهاب-3****

یك تحلیلگر اسرائیلی با به سخره گرفتن سخنان

 "شیمون پرز ":


ایران بدون مانع پیشرفت‌های تسلیحاتی خود را

 دنبال می‌كند

 یك تحلیلگر صهیونیست با به سخره گرفتن سخنان رئیس رژیم صهیونیستی كه مدعی شده بود " ایران در قدرت نظامی خود مبالغه می‌كند " گفت: ایران بدون مانع ظرف یك تا دو سال آینده به هرآنچه در حوزه نظامی بخواهد دست خواهد یافت.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عرب 48، شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در واكنش به رزمایش پیامبر اعظم 6 جمهوری اسلامی ایران ادعا كرد كه ایران در تبیین قدرت نظامی خود مبالغه می‌كند و هیچ‌گاه نباید در ارزیابی توانمندی‌های نظامی اسرائیل اشتباه كند. این سخنان وی با واكنش برخی از تحلیلگران و مفسران رسانه‌های رژیم صهیونیستی مواجه شد و آنها سخنان وی را سخره گرفتند.

* ایران با موشك‌های خود قدرت هدف قرار دادن اسرائیل را دارد

و در این میان باید به "آلكس فیشمن " تحلیلگر سیاسی روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارانوت " اشاره كرد كه روز گذشته با نگارش مقاله‌ای تاكید كرد: ایران می‌تواند با موشك‌های "شهاب 3 " خود كه برد آن 1300 كیلومتر می‌رسد و همچنین نوع پیشرفته همین موشك كه برد آن تا 1900 كیلومتر افزایش یافته، اسرائیل را هدف قرار دهد.

* ایران می‌تواند روزانه بیش از 10موشك شهاب 3 به سوی

اسرائیلشلیك كند.


فیشمن در ادامه افزود: این یك واقعیت انكار ناپذیر است كه ایران می‌تواند، به مدت دو هفته تا یك ماه روزانه بیش از 10 موشك شهاب 3 به سوی اسرائیل شلیك كند.
این تحلیلگر سیاسی صهیونیست با بیان این كه اینها داده‌های سری نیست كه مقامات صهیونیستی از آن بی‌اطلاع باشند، نوشت: سایت ویكی‌لیكس بارها درباره قدرت موشكی ایران اسنادی را منتشر و تاكید كرده كه ایران دارای 400 موشك از نوع شهاب 3 است.

* همه انتظار پیشرفت‌های نظامی ایران را داشتند

فیشمن با بیان این كه رزمایش اخیر ایران چیز تازه‌ای را به عرصه نمایش نگذاشت و همه انتظارات چنین پیشرفت‌هایی را از ایران داشتند،‌ افزود: تهدیداتی كه برخی از مقامات صهیونیستی از آن سخن می‌گویند، چیز تازه‌ای نیست و ما همواره از سوی ایران مورد تهدید بوده و مقامات اسرائیل به خوبی به این موضوع آگاه بوده‌اند.

* رزمایش اخیر بیانگر تلاش‌های بی‌وقفه ایران برای پیشرفت در


حوزه‌ فناوری موشكی است


تحلیلگر سیاسی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت تاكید می‌كند: رزمایش اخیر ایران در واقع بیانگر تلاش‌های بی‌وقفه و قابل توجه ایران برای پیشرفت در حوزه‌ موشك‌های كوتاه‌برد (تا 1000 كیلومتر) و میان‌برد (تا 1000تا 2000 كیلومتر) و موشك‌های بالستیك است كه برد آنها بین 2.500 تا 3.500 كیلومتر در نوسان است.

*بعد از این نگرانی‌های اسرائیل دو چندان خواهد شد

فیشمن بار دیگر و در بخش دیگری از مقاله خود با تاكید بر این‌كه این پیشرفت‌ها چیز جدیدی نیست كه مورد انتظار نباشد، گفت: به این ترتیب باید مقامات اسرائیلی دریابند تا زمانی كه پیشرفت‌های تسلیحاتی ایران تداوم داشته باشد، نگرانی‌ها و دلواپسی‌های اسرائیل نه تنها به قوت خود باقی است كه دو چندان نیز خواهد شد.

* پیام ایران به غرب؛ در صورت حمله باید در انتظار پاسخ كوبنده

ایران باشند


وی همچنین به حربه دیرینه‌ای به نام "جنگ روانی " اشاره می‌كند كه به اعتقاد فیشمن ایران هوشیارانه از آن در برابر غرب استفاده می‌كند و می‌افزاید: ایران با مهارت از حربه جنگ روانی كه در موشك‌های زیر زمینی آن نمود پیدا می‌كند، در برابر شهروندان غربی بهره برده و همواره به غرب گوشزد می‌كند، در صورت مورد حمله قرار گرفتن باید در انتظار پاسخ كوبنده از سوی ایران باشند.


* موشك‌های تهدید كننده اسرائیل "سجیل " و


"عاشورا " هستند


به اعتقاد فیشمن، موشك‌هایی كه تهدید كننده رژیم صهیونیستی هستند، موشك‌های با برد 1300 كیلومتر و بیشتر است كه دارای كلاهكی از نوع موشك‌های شهاب بوده و "سجیل " و "عاشورا " نامیده می‌شوند.

* اطلاعات دقیقی درباره موشك‌های با برد بیش از 2.500 كیلومتر وجود ندارد

وی درباره موشك‌های با برد بیش از 2.500 كیلومتر می‌نویسد: اطلاعاتی دقیقی در این باره در دست نیست كه ایران چند موشك از این نوع در اختیار دارد،‌ اما اطلاعاتی وجود دارد كه ثابت می‌كند، ایران 6 سال پیش موشك‌های دوربرد "كی اچ55 " اوكراینی را خریداری كرده است.


*ایران مبالغه نمی‌كند؛‌ تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار دارد


تحلیلگر سیاسی روزنامه یدیعوت آحارانوت در پایان مقاله یاد‌آورد می‌شود: تجربه تلخ ما با ایران بار دیگر تكرار شده و این تجربه نشان می‌دهد كه ایران تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار دارد و ما اینجا نشسته‌ایم و می‌گوییم كه آنها در توان نظامی خود مبالغه می‌كنند.

* ایران طی دو سال آینده به تمام توانمندی‌های نظامی خود


دست می‌یابد


فیشمن تاكید می‌كند: بی‌شك ایران ظرف یك تا دو سال آینده به هرآنچه در حوزه نظامی بخواهد دست خواهد یافت و در این راه موفق خواهد بود،‌ چون آنها موانعی در بودجه خود نمی‌بینند كه مانع این پیشرفت‌ها شود؛ افزون بر این كه قدرت بازدانده‌ای هم وجود ندارد تا ایران را از این پیشرفت‌ها بازدارد.
مقدمه ای بر توان استراتژیك موشكی ایران

1- هرگونه بحث درباره برنامه موشكی ایران مستقیما با بحثی بزرگتر پیوند می خورد و آن هم این است كه چه عواملی ایران را به یك قدرت منطقه ای تبدیل كرده است؟ به این سوال معمولا چهار نوع پاسخ داده شده است. پاسخ اول این است كه ایران یك قدرت منطقه ای است به این دلیل كه هیچ كشور دیگری در منطقه خاورمیانه دارای ظرفیت های انسانی، نهادی و جغرافیایی ایران نیست. پاسخ دوم این است كه ایران تنها كشور منطقه خاورمیانه است كه یك برنامه هسته ای مستقل و بسیار پیشرفته را از دل انواعی از محرومیت ها و محدودیت ها با موفقیت توسعه داده است. از منظر مادی، برنامه هسته ای موجب شده ایران به یك منبع جدید و تقریبا تمام نشدنی تولید انرژی و همچنین كالاهای قابل صادرات به بازار فناوری های سطح بالا (مانند سوخت هسته ای) دست پیدا كند. از منظر سیاسی هم برنامه هسته ای یك منبع تمام نشدنی تولید اقتدار ملی است كه غربی ها به هیچ كشور دیگری در منطقه خاورمیانه اجازه دست یابی به آن را نداده اند. پاسخ سوم این است ایران یك قدرت منطقه ای است به این دلیل كه قلب محور مقاومت محسوب می شود. در باره این موضوع بین تحلیلگران تقریبا هیچ اختلاف نظری وجود ندارد كه تا وقتی مسئله ای به نام مقاومت وجود دارد ایران قدرت اول منطقه باقی خواهد ماند و دقیقا به همین دلیل هم هست كه آمریكا در دوران اوباما تصمیم گرفته به هر قیمت ممكن نوعی سازش را در منطقه ایجاد كند. آمریكایی ها عقیده دارند كوتاه ترین راه برای پایین كشیدن ایران از جایگاه قدرت اول منطقه این است كه با ایجاد سازشی میان اسراییل واعراب، «مسئله مقاومت» منتفی شود. و پاسخ چهارم برنامه موشكی ایران است. این نكته در میان تحلیلگران امور نظامی و راهبردی در غرب بی گفت وگو پذیرفته شده است كه ایران دارای پیشرفته ترین برنامه موشكی در منطقه خاورمیانه است و هیچ كشوری در منطقه، حتی در بلند مدت قادر به پر كردن فاصله خود با ایران در این حوزه نخواهد بود. مهم ترین سندی كه این موضوع را تایید می كند گزارشی است كه رونالد برگس رئیس سازمان اطلاعات دفاعی آمریكا (DIA) در 19 اسفند 1389 (10 مارس 2011) منتشر كرد و در آن تاكید شده است كه ایران پیشرفت چشمگیری در توسعه فناوری موشك های بالستیك داشته است كه لااقل در منطقه خاورمیانه رقیبی برای آن وجود ندارد.
2- تبدیل شدن این اصل به یك اصل بدیهی در ذهن تحلیلگران نظامی غربی كه «ایران بزرگترین قدرت موشكی خاورمیانه و یكی از معدود قدرت های موشكی جهان است»، دارای یك پیام راهبردی بسیار مهم است و آن هم این كه برخلاف بسیاری از قدرت های غربی كه برتری نظامی خود را از راه توسعه سلاح های «غیر متعارف» (بویژه سلاح های هسته ای، میكروبی و شیمیایی) به دست آورده اند، ایران برتری نظامی خود را بر پایه سلاح های متعارف استوار كرده است. در دكترین دفاعی ایران، جایی برای سلاح های NBC Nuclear Biologic Chimistrical) باز نشده و به همین دلیل شاید بتوان ادعا كرد ایران تنها كشوری در جهان است كه بدون تكیه بر سلاح های نامتعارف توانسته قدرت نظامی خود را تا حدی غیر قابل رقابت در محیط اطرافش توسعه بدهد و البته بدون شك برنامه موشكی نقشی بی بدیل در آن ایفا كرده است. پیام راهبردی این موضوع آن است كه برخلاف آنچه آمریكایی ها تصور می كنند ایران برای حفظ برتری منطقه ای خود هیچ نیازی به ساخت سلاح هسته ای ندارد. توسعه برنامه هسته ای غیرنظامی در كنار رشد برنامه موشكی و تركیب این دو با نفوذ روز افزون منطقه ای، باقی ماندن در جایگاه قدرت اول منطقه را در بلند مدت تضمین خواهد كرد.
3- برنامه موشكی ایران از دو بخش تشكیل شده كه هر كدام ماموریت ویژه ای دارد. بخش اول، برنامه موشك های پدافندی ایران است كه اهدافی اساسی دفاع در مقابل تهاجم هوایی دشمن را تعقیب می كند. پیشرفت های ایران در این حوزه كه به طور كامل در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تجمیع شده بر دفاع از آسمان كشور متمركز است و یك سیستم رصد و رهگیری زمین پایه كاملا بومی را بوجود آورده است. كشورهای غربی و برخی شركایشان تلاش های فراوانی برای اخلال در شكل گیری این سیستم به عمل آوردند ولی بومی شدن پایه های مهندسی این سیستم امكان هرگونه ایجاد اختلال بیرونی در آن را از بین برده است. به عنوان نمونه، وقتی روس ها در یك اقدام غیرقانونی پس از صدور قطعنامه 1929 در ژوئن 2010 اعلام كردند كه سامانه دفاعی اس 300 را به ایران تحویل نخواهند داد، ایران با یك برنامه ریزی داخلی فشرده توانست سامانه دفاعی مرصاد را توسعه دهد كه عملا از همه قابلیت های اس 300 از جمله رهگیری همزمان یكصد هدف برخوردار است. اما بخش دوم برنامه موشكی ایران كه در رزمایش پیامبر اعظم(ص) 6 گوشه هایی از آن به نمایش درآمد با وجود اینكه ظاهرا یك برنامه تهاجمی است اما در واقع آن هم ماهیتی دفاعی دارد چرا كه صرفا به سمت اهدافی نشانه گرفته شده است كه دشمن رسما اعلام كرده از آنها برای حمله به خاك ایران استفاده خواهد كرد یعنی سرزمین های اشغالی به اضافه پایگاه های نظامی آمریكا در منطقه. بنابراین، این ایده كه برنامه موشكی ایران یك تهدید منطقه ای و فرامنطقه ای است اساسا بی مبناست. این برنامه فقط علیه كسانی تهدید خواهد بود كه قصد تهدید ایران را داشته باشند. جالب است كه آمریكایی ها هم تا امروز قادر نبوده اند برنامه موشكی ایران را در عرض برنامه هسته ای به عنوان یك تهدید بین المللی توسعه بدهند. در سال 2010، كشورهای عضو ناتو در اجلاس لیسبون زیر بار استدلال های آمریكا و فرانسه در این باره كه برنامه موشكی ایران تهدیدی برای اروپاست نرفتند و نام ایران از فهرست تهدید های موشكی ناتو كه در سند راهبرد 10 ساله این سازمان آمده است حذف شد. روس ها هم مدت هاست باور ندارند كه برنامه موشكی ایران خطرناك باشد و دقیقا به همین دلیل در مقابل توسعه سپر دفاع موشكی مشترك آمریكا و ناتو ایستاده اند. استدلال روسیه این است كه برنامه موشكی ایران با توجه به هدف گذاری های انجام شده آن ، هرگز تهدیدی برای اروپا نخواهد بود پس اگر ناتو اصرار دارد رادارها و سامانه های دفاع موشكی را در نزدیكی مرزهای روسیه مستقر كند، لابد روسیه را هدف گرفته است؛ اقدامی كه روس ها گفته اند با استقرار سامانه های تهاجمی اسكندر در سن پترزبورگ به آن پاسخ خواهند داد. ایران دیروز هم به صراحت اعلام كرد با وجود اینكه به لحاظ فنی هیچ مشكلی ندارد، اما به این دلیل كه اسراییل و تمامی پایگاه های نظامی آمریكا در منطقه، در فاصله ای كمتر از 1200 كیلومتر از ایران قرار دارند، برد موشك های خود را به اندازه ای بیش از 2000 كیلومتر (برد موشك های شهاب3و سجیل) افزایش نخواهد داد.
4- برنامه موشكی ایران دارای برخی ویژگی های راهبردی است كه ماهیت و اهداف آن را تقریبا به طور كامل توصیف می كند. این ویژگی ها را به طور خلاصه می توان چنین فهرست كرد:

ویژگی اول این است كه برنامه موشكی ایران بر خودكفایی كامل داخلی متكی است و هیچ نوعی از وابستگی خارجی ندارد كه بتواند به عنوان نقطه آسیب پذیری آن در نظرگرفته شود. ضمن اینكه در برخی حوزه های خاص كه ایران علاقمند به تامین مواد یا قطعاتی از خارج بوده همانطور كه گزارش های سازمان ملل نشان می دهد به آسانی همه تحریم ها را دور زده و بسیاری از كشورهایی كه به تحریم ها رای مثبت داده بودند هم دراین دور زدن مشاركت كرده اند. علاوه بر این، ناظران بین المللی تایید می كنند كه برنامه موشكی ایران دارای نوعی ویژگی «پیشرفت مستمر» است كه همین ویژگی تكیه آن به منابع خارجی را منتفی می كند چرا كه اگر برنامه ای به دانش یا فناوری خارجی متكی باشد، قادر به حفظ یك سرعت ثابت در روند پیشرفت خود نخواهد بود و قاعدتا از نوسانات ارتباطات خارجی تاثیر می پذیرد. جالب ترین نمونه در این مورد، مربوط به هفته گذشته است كه موشك ماهواره بر سفیر ایران موفق شد ماهواره رصد را در مدار قرار دهد. سال گذشته، وقتی همین موشك ماهواره امید را در مدار قرار داد تعدادی از تحلیلگران نظامی در آمریكا گفتند كه این موفقیت ایران امری تصادفی بوده است. اما وقتی این اتفاق به فاصله چند ماه یك بار دیگر تكرار شد همان تحلیلگران اذعان كردند كه اگر این امر تصادفی بود نمی توانست یك بار دیگر رخ بدهد.

ویژگی دوم برنامه موشكی ایران آن است كه این برنامه یك برنامه نظامی صرف نیست. طراحی ماهواره برهای بومی مهم ترین شاهدی است كه ثابت می كند برنامه موشكی ایران اهداف غیر نظامی مهمی را هم دنبال می كند. موشك ماهواره بر سفیر اساسا یك موشك بالستیك با سوخت جامد است كه عمود بر سطح زمین شلیك می شود اما اگر همین موشك به موازات سطح زمین یا با زاویه ای معین نسبت به آن شلیك شود، تبدیل به یك موشك دوربرد تهاجمی خواهد شد. بنابراین، این نكته دقیقی است كه گفته شود میان برنامه موشكی و ماهواره ای ایران پیوندی معنادار وجود دارد.
ویژگی سوم برنامه موشكی ایران این است كه همانطور كه در بالا گفته شد روی اهداف منطقه ای تمركز كرده و هدف گذاری های تهاجمی فرامنطقه ای ندارد.

ویژگی چهارم برنامه موشكی ایران كه اهمیتی فوق العاده دارد این است كه ایران توان شلیك انبوه موشك های بالستیك را به دست آورده است. اهمیت این موضوع از آن جهت است كه «توان شلیك انبوه» یكی از مهم ترین سازوكارهای دفاعی آمریكا و رژیم صهیونیستی یعنی سامانه های دفاع موشكی را ناكارآمد می كند. به لحاظ نظری، سامانه های دفاع موشكی همواره بر اساس این فرض ساخته می شوند كه بناست با شلیك های منفرد مقابله كنند و هیچ سامانه دفاع موشكی وجود ندارد كه قادر به مهار شلیك انبوه موشك ها باشد. درست است كه آمریكا و اسراییل نه در آسمان خود و نه در منطقه هنوز قادر به استقرار هیچ سامانه دفاع موشكی كارآمدی نشده اند (عملیات دفاع موشكی زمان پایه آمریكا در سال 2010، شكست خورد، سامانه دفاع موشكی آرو در اسراییل هنوز مستقر نشده و در خلیج فارس هم تنها چند كشتی مجهز به سامانه دفاع موشكی ایجیس وجود دارد) اما پیام این توانمندی ایران آن است كه حتی اگر چنین سامانه هایی مستقر هم بشود در مقابل شلیك انبوه موشك ها از ایران كارایی نخواهد داشت.


انگشت موشكی ایران روی هزاران

ماشه قراردارد....


رونمایی از انواع سیلوهای موشكی، شلیك موفقیت آمیز 14موشك دوربرد زمین به زمین، پرتاب موفق موشك فاتح 110 و بازدید كارشناسان روسی از هواپیماهای منهدم شده توسط سپاه از برنامه های اصلی مرحله اول رزمایش پیامبراعظم(6) بود.
در همین زمینه، سرهنگ پاسدار اصغر قلیچ خانی سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم(6) در تشریح برنامه های این رزمایش كه مرحله اول آن از روز دوشنبه آغاز و در روز سه شنبه نیز ادامه یافت گفت: تكنولوژی ساخت و اجرای سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشك كاملا بومی بوده و به دست توانای متخصصان و جوانان این مرز و بوم ساخته شده است.


وی افزود: فناوری ساخت این سیلوها از 15 سال پیش در اختیار فرماندهی موشكی نیروی هوا فضای سپاه بوده و با تنوع و حجم بالا، بهره برداری از آن برای اولین بار در این رزمایش در معرض قرار گرفت.

وی آمادگی دائم موشك های دوربرد به صورت عمود و آماده پرتاب بودن را از ویژگی های مهم این سیلوها دانست و اعلام كرد: برخی از نسل های جدید این سیلوها ایزوله شده هستند و كلیه مراحل پرتاب موشك به طور هوشمند از راه دور كنترل شده و نیازی به حضور نیروی انسانی در كنار سیلوها نیست.
سخنگوی رزمایش پیامبر اعظم(6) تصریح كرد: نقش این سیلوها به عنوان بخشی از یگان های واكنش سریع فرماندهی موشكی محسوب می شود به طوری كه موشك ها همواره عمود و آماده پرتاب بر علیه اهداف پیش بینی شده هستند.

وی گفت: پیچیدگی ساخت سیلوهای پرتاب موشك دوربرد به لحاظ اهمیت همتراز با تكنولوژی ساخت موشك هاست.


رونمایی از انواع سیلوهای موشكی


در همین حال، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه نیز در پی رونمایی از انواع سیلوهای موشكی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه اظهار كرد: با توجه به این كه موشك ها بصورت عمود داخل سیلوها قرار دارد و نیاز به آماده سازی قبل از پرتاب نیست، لذا عملا پایگاههای دارای سیلوهای پرتاب به عنوان یگان واكنش سریع موشكی محسوب شده و در زمان بسیار كوتاه قادر به پرتاب آتش بر علیه نقاط تعیین شده خواهد بود.

سردار امیرعلی حاجی زاده تصریح كرد: فناوری استفاده از سیلو در اختیار چند كشور پیشرفته بوده و با استفاده وسیع از انواع آن ضمن سرعت عمل و واكنش سریع، امكان نگهداری طولانی در كلیه شرایط آب و هوایی با كاهش آسیب پذیری را خواهیم داشت.

حاجی زاده افزود: توانمندی های ساخت انواع سیلوهای پرتاب موشك از 15 سال قبل در اختیار سپاه بوده و در طی این مدت به صورت وسیع در كل جغرافیای كشور توسعه یافته است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تصریح كرد: امكان استفاده از این سیلوها تنها به عنوان یكی از حلقه های زنجیر تاكتیك موشكی سپاه به شمار می رود و با روشهای مختلف با تكیه به شیوه های متنوع تكنیكی و تاكتیكی فراوان مورد استفاده قرار می گیرد.
شلیك 14 موشك زمین به زمین
از سوی دیگر؛ دیروز در ادامه اولین مرحله از رزمایش پیامبر اعظم(6) سپاه پاسداران، 14 موشك دوربرد زمین به زمین با موفقیت پرتاب شد.
این 14 موشك به طور همزمان و به منظور اصابت به هدفی واحد بر روی زمین شلیك شدند.
این مرحله از رزمایش شامل پرتاب 9موشك زلزال، 2 موشك شهاب1، 2 موشك شهاب 2 و یك موشك شهاب 3 از نوع قدر S بود كه با موفقیت پرتاب شد.
این موشك ها از نوع موشك های زمین به زمین، دوربرد و هوشمند هستند كه با حجم انبوه و قدرت تخریب بالا مورد آزمایش قرار گرفتند.
روز دوشنبه نیز در اولین بخش از مرحله اول رزمایش پیامبراعظم(6)، موشك فاتح 110 كه یك موشك جستجوگر و هوشمند است با ردیابی هدف زمینی مورد نظر با موفقیت پرتاب شد.


بازدید كارشناسان روسی از هواپیمای منهدم شده آمریكا توسط سپاه

همچنین فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه رزمایش پیامبر اعظم(6) در جمع خبرنگاران با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر انهدام دو فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریكا توسط سپاه طی هفته های گذشته، گفت: این كار در بخش آب های آزاد ولی در فضای تحت كنترل كشور ایران اتفاق افتاده است.
سردار حاجی زاده افزود: كارشناسان روسیه درخواست بازدید و بررسی این اتفاق را داشتند كه اخیرا این بازدید انجام شد و كارشناسان روس هم از هواپیماهای منهدم شده و هم از هواپیماهایی كه به صورت مهندسی معكوس از این هواپیماها ساخته شده است، بازدید كردند.
وی با اشاره به این كه برد موشك های ما تا 2 هزار كیلومتر است، اظهار كرد: این مسئله بدین معنی نیست كه ما تكنولوژی و فناوری تولید موشك های با برد بیش از 2 هزار كیلومتر را نداریم بلكه به برد بیش از 2 هزار كیلومتر نیازی نداریم.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اضافه كرد: فاصله اسرائیل بیش از 1200 كیلومتر نیست و می توان این رژیم را مورد اصابت قرار داد. آمریكا نیز زحمت ما را كم كرده است؛ چرا كه پایگاه های این كشور در اطراف ما با فواصلی در حدود 130، 200، 250 و نهایتا 700 یا 800 كیلومتر از خاك ماست و با همین موشك هایی كه در اختیار داریم می توانیم كل اهداف آمریكا در منطقه را مورد هدف قرار دهیم. وی تاكید كرد ایران می تواند از دامغان و سمنان اسرائیل را هدف قرار دهد.


حاجی زاده با بیان این كه موشك های سجیل و شهاب 3 از نوع قدر F دارای بردهای 2هزار كیلومتر هستند، تصریح كرد: دشمنان فرامنطقه ای ما آمریكا و اسرائیل است و ما از ناحیه كشور دیگری احساس تهدید نمی كنیم. ما برد موشك های خود را براساس اسرائیل و اهداف آمریكا در منطقه پیش بینی كرده ایم و نیازی نمی بینیم كه برد موشك های خود را افزایش دهیم.

همچنان دست ما روی ماشه است
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده كل سپاه هم در حاشیه رزمایش پیامبراعظم(6) در جمع خبرنگاران گفت: همانطور كه در رزمایش قبلی نیز اعلام كردم همچنان دست ما روی ماشه است ولی تعداد این ماشه ها بیشتر شده است.
سردار سلامی با اشاره به پیام این رزمایش گفت: پیام ما ثابت است. یعنی راهبرد ما دفاعی است، ولی تاكتیك های ما تهاجمی است.
وی با بیان اینكه موشك های ما دارای خصوصیات تهاجمی تاكتیكی راهبرد بازدارنده و دفاعی ماست، تاكید كرد: ما آغاز كننده هیچ عملیاتی نیستیم ولی واكنش های ما صرفا تهاجمی است.
جانشین فرمانده كل سپاه با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز تعدادی موشك دوربرد زمین به زمین در مرحله اول رزمایش پیامبراعظم(6) افزود: شلیك موشك های دوربرد ما به سمت اهداف دریایی نیز به زودی انجام خواهد شد و به احتمال زیاد شاهد پرتاب موفقیت آمیز این موشك ها خواهیم بود.
سلامی در ادامه با تاكید بر رصد تحركات دشمن در منطقه اظهار كرد: ما به طور طبیعی اهداف و گسترش دشمن در منطقه و فراتر از منطقه را رهگیری و رصد می كنیم و قدرت انجام عملیات های بازدارنده و واكنش های سریع، متقابل و انبوه را بر روی همه اهداف دشمن داریم.
وی در پایان درباره پیش بینی خود از آینده وضعیت سیستم دفاعی موشكی ایران گفت: آینده سیستم های دفاعی موشكی ایران با پیشرفت در كمیت، دقت، سرعت عمل، كیفیت، مهارت و حرفه ای تر شدن همراه خواهد بود.
دومین روز از رزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص) 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دیروز با شلیك موفق 14 فروند از موشك های زمین به زمین زلزال و شهاب در حالی به كار خود پایان داد كه این رزمایش دارای دو دستاورد و یك نوآوری مهم در زمینه فناوری های موشكی بود كه در طول سالهای اخیر به همت متخصصان نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست آمده است.
شلیك موشك های زلزال
از لانچرهای سه تایی
در این رزمایش برای اولین بار موشك های زمین به زمین زلزال از روی لانچرهای سه تایی شلیك شد كه این امر شلیك تعداد بیشتری از موشك های زلزال در مدت زمان كم را امكان پذیر كرده و موجب می شود تا تعداد موشك های بیشتری برای شلیك در آن واحد آماده شوند.
9 فروند از موشك های زلزال صبح امروز از روی سه لانچر سه تایی شلیك شد.
استفاده از سیلوهای پیچیده زیرزمینی برای شلیك موشك های بالستیك دوربرد
دررزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص) 6 همچنین برای اولین بار از سیلوهای پرتاب موشك های بالستیك دوربرد از زیرزمین رونمایی شد.
با دستیابی به این فناوری پیچیده كه بنا بر گفته فرماندهان نیروی هوا فضای سپاه، طی 15 سال كار تخصصی به دست آمده است، می توان انبوه موشك های دوربرد و بالستیك مانند شهاب را از نقاط زیرزمین به سمت اهداف از پیش تعیین شده پرتاب كرد.
تكثر و جانمایی های متنوع این سیلوها به همراه سرعت عمل آماده سازی موشك در آنها می تواند یكی از ابزارهای مهم ایران برای یك ضربه متقابل و قاطع به هر متجاوز باشد.
با استفاده از این سیلوها، امكان ردیابی محل موشك ها از سوی ماهواره های دشمن وجود ندارد.
پرتاب همزمان 5 فروند از موشك های خانواده شهاب
به گزارش فارس رزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص) 6 دارای یك نوآوری مهم نیز بود كه طی آن 5 فروند موشك از خانواده شهاب شامل دو فروند موشك شهاب 1، دو فروند موشك شهاب 2 و یك فروند موشك شهاب 3 (كلاس قدر اف) برای اولین بار به صورت همزمان شلیك شدند.
موشك های شهاب از جمله مهمترین موشك های بالستیك جمهوری اسلامی ایران است كه می توانند سرزمین های اشغالی و نیز تمام پایگاه های نظامی آمریكا در منطقه را مورد هدف قرار دهند.
گفتنی است، مرحله دوم این رزمایش موشكی نیز 14 تیرماه با هدف قرار دادن اهداف متحرك دریایی توسط موشك های هوشمند و نقطه زن برگزار می شود.
بازتاب رزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص)
رسانه های جهان : ایران كاملاً آماده است تهدید كنید ، شلیك می كند

سرویس سیاسی -
گذشت چند ماه از آغاز سیل خیزش اسلامی متاثر از انقلاب اسلامی ایران و بالا رفتن موقعیت و جایگاه كشورمان در منطقه و جهان، پرتاب دومین ماهواره بومی با نام «رصد1» در 24 اردیبهشت ماه، اعلام رسمی فرستادن موجود زنده به فضا ظرف یك ماه آینده و اكنون نیز رزمایش بزرگ موشكی سپاه پاسداران، مجموع این رویدادها باعث شده است كه رسانه های غربی در گزارش های متعدد اعلام كنند كه خاورمیانه اكنون به صحنه نمایش اقتدار ایران تبدیل شده است.
روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز درباره رزمایش پیامبراعظم-6 نوشت: ایران روز دوشنبه انبارهای زیرزمینی موشكی خود را به نمایش گذاشت. این امكانات باعث خواهد شد موشك ها و تاسیسات ایران در حملات آسیب نبینند.
این روزنامه در ادامه افزود: تلویزیون ایران تصاویری از شمار نامشخصی از انبارهای زیرزمینی موشك را نشان داد و گفت در این انبارها موشك هایی با برد متوسط و دوربرد نگهداری می شوند كه برای پرتاب بسوی هدف های تعیین شده آماده هستند. گفته می شود تخریب انبارهای زیرزمینی موشك دشوارتر از تخریب تاسیسات موجود بر روی سطح زمین است.
در ادامه این گزارش آمده است: سال گذشته موسسه بین المللی مطالعات راهبردی به عنوان یك گروه بررسی كننده تحولات در لندن از وجود اسنادی درباره انبارهای موشكی ایران خبر داد و اعلام كرد موشك های موجود در این انبارها می توانند عراق، اسرائیل، تركیه و كشورهای حوزه خلیج فارس را هدف قرار دهند. این موسسه اعلام كرد مهمترین توجیه برای ساخت این انبارها آمادگی برای بكارگیری موشك های بزرگتر بوده نه این كه ایران بخواهد سپری صخره ای برای نیروهای زیرزمینی خود بسازد. موشك های بزرگ به محل استقرار ثابت مانند سكوهای پرتاب یا سكو نیاز دارند. این در حالی است كه موشك های كوچك با سكوهای متحرك هم قابل پرتاب هستند.
نیویورك تایمز در پایان با اشاره به قیام ملتهای عربی نوشت: پس از اتفاقات اخیر منطقه، رزمایش موشكی ایران نشان از تكمیل اقتدار ایران در گستره خاورمیانه دارد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با تحلیل سخنان فرمانده نیروی هوافضای سپاه در آغاز این همایش، اعلام كرد: ایران توان تولید موشك های با برد بیشتر را دارد. با این حال قصد ندارد این موشك ها را تولید كند زیرا هم اكنون اسرائیل و پایگاههای آمریكا در خلیج فارس در برد موشك های این كشور قرار دارند.
آسوشیتدپرس در ادامه این گزارش آورده است: سپاه پاسداران ایران كه نهادی قدرتمند در ایران به شمار می رود و مسئول برنامه موشكی ایران است روز دوشنبه تمرین های نظامی خود را با پرده برداری از سیلوهای موشكی زیرزمینی هوشمند آغاز كرد. ایران اعلام كرده است موشك های میان برد و دوربرد این كشور در این سیلوها نگهداری می شوند و در صورتی كه ایران مورد حمله قرار گیرد آماده پرتاب هستند. این سیلوها در صورت حمله آمریكا یا اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران یك دارایی استراتژیك برای این كشور به شمار می رود.
«قدرت نمایی در مقابل غرب» عنوان گزارشی بود كه خبرگزاری رویترز دیروز به رزمایش موشكی سپاه اختصاص داد.
رویترز در این باره اعلام كرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز سه شنبه در دومین روز رزمایش خود كه هدفش قدرت نمایی در برابر دشمنان این كشور به ویژه اسرائیل و آمریكا است، چهارده موشك شلیك كرد.
گرفتار شدن آمریكا در باتلاق عراق و افغانستان و در مقابل افزایش قدرت ایران بخش مهمی از این گزارش را به خود اختصاص داد.
خبرگزاری رویترز افزود: ایران كه از دشمنان قدیمی آمریكا است، از شكست های نظامی این كشور در عراق و افغانستان، دلگرم شده است. عراق و افغانستان همچنان میزبان تعداد زیادی از نظامیان آمریكایی هستند و این كشور پایگاه های دیگری نیز در خلیج فارس دارد كه ایران می تواند آنها را هدف قرار دهد. حاجی زاده در گفتگو با تلویزیون روسیه هم با پخش گوشه هایی از رزمایش موشكی ایران اعلام كرد: ایران برای پاسخ به تهدیدات دائمی آمریكا و اسرائیل نیاز دارد تا همیشه آماده باشد و این در شرایطی است كه نیروهای آمریكایی در منطقه نیز حضور دارند.
پایگاه خبری نیوزمكس هم در خصوص رزمایش موشكی ایران كه با نام پیامبر اعظم 6 صورت می گیرد نوشت: ایران گام های بزرگی در برنامه های موشكی خود برداشته است.
این پایگاه خبری ادامه داد: ایران پیشرفت قابل ملاحظه ای در برنامه موشك های بالستیك خود طی سال گذشته داشته است و سه موشك جدید را رونمایی كرده كه در حال تولید هستند.
روزنامه آمریكایی «یواس ای تودی» نیز در این باره نوشت: تلویزیون ایران تصاویری از انبارهای عمیق موشكی این كشور را نشان داد و مدعی شد موشك هایی با برد متوسط و بلند در این انبارها ذخیره شده و برای استفاده در زمان مواجهه با حملات آماده هستند. این مقرها به عنوان امكانات راهبردی ایران برای مقابله با حملات آمریكا و اسرائیل علیه تأسیسات هسته ای آن ارزیابی می شوند. سردار اصغر قلیچ خانی یكی از سخنگویان مانور نظامی ایران گفت این انبارهای موشكی مانند واحد واكنش سریع عمل می كند. وی گفت این موشك ها در موقعیت عمودی قرار دارند و برای هدف قرار دادن اهداف تعیین شده در حال آماده باش دائم هستند. یكی از افسران مسئول برنامه موشكی در سپاه پاسداران قدرتمند ایران گفت ایران تعداد بیشماری انبارهای موشكی زیرزمینی ایجاد كرده كه شناسایی آنها برای ماهواره ها غیرممكن است.
رزمایش بزرگ موشكی سپاه پاسداران نه تنها از دید رسانه های منطقه نیز نادیده گرفته نشد بلكه برخی از آن ها با مرتبط كردن این رزمایش به تحولات اخیر كشورهای عربی اعلام كردند كه ایران هر روز جنبه ای از اقتدار خود را به نمایش می گذارد.
روزنامه ملیت چاپ تركیه نوشت: ایران با برگزاری این رزمایش موشكی، قدرت خود را به همگان نشان داد.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست هم در گزارشی تصریح كرد كه ایران با رو كردن ذخایر موشكی زیرزمینی خود توان خود را در مراقبت از ذخایر موشكی در مراكز مخفی واقع در سراسر این كشور به رخ جهانیان كشید.
این روزنامه صهیونیستی با اشاره به برد 2000 كیلومتری این موشك مدعی شد كه موشك مزبور چون از سوخت مایع استفاده می كند در عملیات به زمان آماده سازی زیادی نیاز دارد اما اذعان كرد كه این موشك تمام خاك اسرائیل را تحت پوشش دارد.
روزنامه «الشرق الاوسط» هم در این باره نوشت: جمهوری اسلامی ایران كه به علت فعالیت های هسته ای اش با غرب رویارو شده است، تمایل دارد كه دستاوردها و پیشرفت هایش در كسب توانمندی نظامی را هرچند وقت یكبار اعلام كند. الشرق الاوسط نوشت هدف ایران از این اقدام این است كه آمادگی اش برای مقابله با هرگونه حمله آمریكا یا اسرائیل را اعلام كند و در عین حال بگوید كه انبوهی از موشك ها را در اختیار دارد كه می تواند اسرائیل و پایگاه های آمریكا در منطقه خاورمیانه را هدف قرار دهد.

روزنامه الرأی كویت نیز در این زمینه نوشت كه ایران بار دیگر با برگزاری مانوری قدرت خود را نشان داد. این گزارش تأكید كرد كه ایران در این مانور از نسل جدید سیلوهای زیرزمینی پرتاب موشك كه با تكنولوژی پیشرفته ای ساخته می شوند، رونمایی كرده است، ایران می گوید كه این سیلوها را در تمامی مناطق ایران با تعداد زیاد مستقر كرده است.


پایگاه خبری الجزیره هم با اشاره به برگزاری مانور موشكی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام این خبر كه موشك های بالستیك جدیدی به سپاه پاسداران تحویل شده است كه می تواند اهداف نفوذ ناپذیر را هدف قرار دهد، نوشت كه غرب بیشتر نگران موشك های شهاب 3 ایران است كه با برد دو هزار كیلومتری خود می تواند هر نقطه از سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد.

عقیل الشیخ حسن نویسنده و تحلیلگر عرب در مقاله ای در پایگاه خبری الانتقاد به تحلیل رزمایش بزرگ پیامبر اعظم 6 پرداخت و نوشت: در شرایطی كه آمریكا و رژیم صهیونیستی و متحدانشان در اوج ضعف و تزلزل بسر می برند كه رهاورد ناكامی و شكست های نظامی آنها در جنگ های پس از 11 سپتامبر است و همچنین بحران مالی كه چون گردباد كشورهای غربی را درمی نوردد و این كشورها را در عرصه اقتصادی به زانو درآورده است و انقلاب های عربی كه صرف نظر از ماهیت و محتوایش جهان عرب را درگیر خود ساخته... در راستای تمام این تغییر و تحولات جمهوری اسلامی ایران همچنان به یكه تازی خود در دو عرصه بین المللی و منطقه ای ادامه می دهد و هر روز موفقیت دیگری به لیست موفقیت های گذشته خود اضافه می كند.

نظرات() 
Can stretching help you grow taller?
شنبه 25 شهریور 1396 07:08 ق.ظ
Thanks to my father who shared with me concerning this blog, this website is in fact amazing.
jamasiller.wordpress.com
پنجشنبه 29 تیر 1396 02:43 ب.ظ
This info is priceless. How can I find out more?
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 08:12 ق.ظ
Heya i am for the primary time here. I found this board and I to find It truly
useful & it helped me out much. I am hoping to give something again and help others like you aided me.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :